Description
| Fujitsu Siemens PRIMERGY RX300 S5 Server | |
| Product Name | Siemens PRIMERGY |
| Manufacturer | Fujitsu |
| Type | 2U Rackmount |
| Device Model | RX 300 S5 |
| Processor Family | 2 x Intel® Xeon |
| Processor Code Name | X5550 |
| Processor Speed | 2.66GHz |
| Cores | 4 Cores |
| Threads | 8 Threads |
| Storage Capacity | 2 x 300GB SAS HDD 3.5″ |
| Bay/HDD backplan | 6 x Bay Drive |
| Memory Size | 32GB |
| Memory Type | DDR3 |
| PSU | 800W |
| Operating System | None |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| Warranty Period | 3 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |
Price R2,699.00



