Description
HP ProLiant DL385 G7 Rackmount Server
| Product Name | ProLiant |
| Manufacturer | HP |
| Type | 2U Rackmount |
| Device Model | DL385 G7 |
| Processor Family | 2 x AMD Opteron |
| Processor Code Name | 6172 |
| Processor Speed | 2.1GHz |
| Cores | 12 X 2 |
| Threads | 12 |
| Storage Capacity | 4 x 600 gig |
| Bay/HDD backplane | 8 x Bay Drive |
| Memory Size | 64GB |
| Memory Type | DDR3 ECC |
| PSU | 2 x 750W |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| Warranty Type | 6 Months Carry-In Warranty |
| Price | R3,999.00 |



