Description
Acer Gateway GR380 F1 Rackmount Server
| Product Name | Gateway |
| Manufacturer | Acer |
| Type | 2U Rackmount |
| Device Model | GR380 F1 |
| Processor Family | 2 x Intel Xeon |
| Processor Code Name | E5620 |
| Processor Speed | 2.4GHz |
| Cores | 4 |
| Threads | 8 |
| Storage Capacity | 4 x 300GB |
| Bay/HDD backplane | 8 x Bay Drive |
| Memory Size | 64GB |
| Memory Type | DDR3 ECC |
| PSU | 2 x 720W |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| Warranty Type | 6 Months Carry-in Warranty |
| Price | 4,999.00 |


