Description
Cisco UCS C220 M3 server
| Product Name | UCS |
| Manufacturer | Cisco |
| Type | 1U Rackmount |
| Device Model | C220 M3 |
| Processor Family | 2 x Intel Xeon |
| Processor Code Name | E5-2609 |
| Processor Speed | 2.40GHz |
| Cores | 4 |
| Threads | 4 |
| Storage Capacity | 2 x 300 |
| Bay/HDD backplane | 8 x Bay Drive |
| Memory Size | 64GB |
| Memory Type | DDR3 ECC |
| PSU | 2 x 717W |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| Warranty Type | 6 Months Carry-in Warranty |
| Price | R3,999.00 |



