Description
IBM X3650 M5 Server
| Product Name | IBM |
| Manufacturer | Lenovo |
| Type | 2U Rackmount |
| Device Model | X3650 M5 |
| Processor Family | 2 x Intel Xeon |
| Processor Code Name | E5-2660 V3 |
| Processor Speed | 2.60GHz |
| Cores | 10 |
| Threads | 20 |
| Storage Capacity | 2 x 200GB SSD & 4 x 600GB SaS HDD |
| Bay/HDD backplane | 8 x Bay Drive |
| Memory Size | 64GB |
| Memory Type | DDR4 ECC |
| PSU | 2 x 750W |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| Warranty Type | 6 Months Carry-in Warranty |
| Price | 6,999.00 |



